Kvalitná čelovka môže na rybačke spríjemniť naše chvíľe. Či už pri zdolávaní, zavážaní, alebo pri pripravovaní montáží. A nekvalitná zas naše chvíle znepríjemniť. Niekto možno rozdiel medzi bežnou a dobrou čelovkou ani nevie rozpoznať. To je ten lepší prípad.

Pri výbere čelovky kladiem dôraz hlavne na silu svetla, uhla rozptylu lúča, systému zapnutia/vypnutia, výdrže batérie a typu bateriek, komfortu nosenia/hmotnosti. V posledných rokoch som si zaľúbil aj zelené svetlo, ktoré menej znervózňuje kapra pri vyberaní háčika.

Čelovka ATT Pulsar Torch, žial zeleným svetlom nedisponuje, avšak má vo výbave dve červené LED-ky, ktorých sila mi celkom postačuje. Primárnym svetelným zdrojom je však silná biela LED-ka, ktorá má dva režimy a to slabší, ktorý je aj tak dosť silný pre vykonávanie bežných úkonov na brehu a silnejší mód, ktorý sa mi hodil hlavne pri zavážaní v noci. Je dosť silný na to aby osvetlil protiľahlý breh vo vzdialenosti asi 100 metrov.Zapína sa jednoducho stlačením mikrospínača na vrchu čelovky. Pri ďalšom stlačení sa prepína do výkonnejšieho módu. Dvojitým stlačením pri vypnutej čelovke, môžeme aktivovať červené svetlo dvoch LED-iek. Takže žiadne nepríjemné cyklovanie módov a zbytočné blikanie tu nehrozí. Jednoduché a účinné.

Šírka lúča čelovky je taká akurát. Nie príliž úzka, ani príliž široká. Presne vyhovuje pre účely kaprárov. Dá sa s ňou pohodlne manipulovať na brehu a taktiež aj svietiť do väčšej vzdialenosti. Na hlave sa brží pohodlne elastickým nastaviteľným popruhom. Nemá žiadne rušivé batérie na zadnej časti, takže si ju môžeme nechať na hlave aj počas spánku. Jej hmotnosť je iba 68 gramov.

Batérie – žiadne. Táto čelovka má v sebe dobíjateľný akumulátor, ktorý si jednoducho môžeme dobiť Powerbankou, alebo aj doma, hoci z počítača, keďže sa nabíja cez mikro USB port. V balení sa nachádza aj káblik na nabíjanie. Výdrž má pri použití slabšieho svetla 11 hodín a pri použití silnejšieho 4 hodiny. Pri používaní iba červeného svetla je doba prevádzky 2-3 dni.

ATT Pulsar Torch je jednoduchá čelovka. No tie hlavné požiadavky spĺňa bravúrne. Na dlhšie túry sa treba pripraviť Powerbankou, ale myslím si, že v dnešnej dobe smartfónov, už to nie je pre nikoho problém. A nesmiem zabudnúť ani na to, že je to výrobok ATT. Táto firma produkuje jedny z najkvalitnejších elektroník pre rybárov. Je asi jedinou firmou, ktorá sa sústreďuje aj na servis produktov iných výrobcov.by Peter Dubík