Daiwa Longbow X45 DF a nielen tieto prúty. Skalopevný progres vo využívaní technológií, progresívne dizajnovanie každého nového modelu a kolaborácia s profesionálnym detailistom – Dannym Faibrassom, ktorého ti asi nemusím predstavovať.

Dostali sa mi do rúk tieto prúty, ktoré ma už na prvý, druhý, ale aj tretí pohľad uchvátili svojim „UK lookom“, neuveriteľnou ľahkosťou a vyváženosťou. 150 metrové odhody na klip? Dokonalé tlmenie výpadov aj toho najzúrivejšieho kapra? S nadhľadom. Pre Longbow X45 DF to nie je žiaden problém. Je to univerzálna, exaktne vyladená „zbraň“ na profi lov.Pod minimálnou povrchovou úpravou sa skrýva tá pravá alchýmia. Dve uhlíkové poťahy, ktoré sú viazané navzájom pod 45 stupňovým uhlom dodávajú tomuto prútu svižnosť, presnosť a efektívnosť. Inak povedané, kam namieriš svoju montáž, tam ju dostaneš. A to aj pri bočnom vetre na spomínaných zaklipovaných 150m.

Na prúte sú osadené technologicky vyspelé očká, PacBay Minima 4, pri ktorých môžeš zabudnúť na staromódne vypadávanie keramiky z nich. Minimálne trenie ti zaručí ďaleké hody a takmer nulové trenie vlasca, teda jeho brzdenie. Navyše sú elegantné. Všetky varianty, okrem 2,25lb verzie, sú osadené 50mm prvým očkom, ktoré je dvojnohé. Ostatné očká sú jednonohé pre minimalizovanie váhy a zrýchlenie akcie prútu pri nahadzovaní. Longbow X45 sú opatrené Fuji DPS sedlom navijaka a pod nimi sa tiahne až po koniec rúčky decentný NS shrink poťah.

Podľa môjho názoru sa jedná o univerzálne prúty, ktoré sú viac odhodové, no či bude tvoja najbližšia výprava nesená v duchu „long range“, alebo naopak budeš loviť v blízkosti brehu, Longbow si poradí s oboma situáciami pomerne bravúrne. Pridanou hodnotou je skvelý dizajn, a vyladenosť v každom detaile. Danny je náročný kaprár a preto niet pochýb o vysokej kvalite týchto kúskov.


Plusy:

–        Pevný a svižný materiál

–        Použitie nových technológií pri konštruovaní

–        Príjemný dizajn

–        Univerzálnosť

Mínusy:

–        Vzhľadom na strednú kategóriu vyššia obstarávacia cenaby David Hudec