Klasika v novom dizajne


Môj veľmi dobrý kamarát si nedávno kúpil zaujímavý signalizátor, tuším minuloročnú novinku od Foxu, Micron MX. Tak som si ho hneď aj vypožičal na vyskúšanie. Dostal som set 3+1 v peknom malom kufríku čo vždy oceňujem. Signalizátory majú v balení, už obvykle od Foxu predné krytky, a k príposluchu lanko na zavesenie na krk alebo kam len chcete. Ďalej v kufríku sa nachádza aj malý skrutkovač na výmenu bateriek a návod. Po odstránení krytky sa nám naskytne pohľad na naozaj pekný hlásič. Dve vysoké ušká s pogumovaným povrchom nám pevne podržia prúty na mieste.

Hlásiče sa zapínajú prepínačom na prednom panely jednoducho stlačením smerom dole, a ďalším stlačením tlačidla tým istým smerom ich prepneme do citlivejšieho módu, čo je naozaj vítaná funkcia. Na ľavom uchu sa nachádza jedna štvor milimetrová vysoko svietivá dióda na signalizovanie záberu. Na pravom sú v plaste efektne vtlačené písmená MX. Dve veľké otočné kolečká slúžia na nastavenie hlasitosti a tónu. Musím pochváliť reproduktor hlásičov ako aj tóny, ktoré sa dajú nastaviť na nich. Sú naozaj luxusné a nepomýliteľné. Od vysokých až po najnižšie bzučavé hlasy určite polahodia mnohým rybárom, hlavne ak ich budú často počuť na brehoch. Citlivosť hlásičov je naozaj skvelá hlavne na citlivejšom móde.

Farby LEDiek sa dajú taktiež nastaviť jednoducho prepínaním, gombíkom na zadnej časti signalizátorov. Je tu na výber šesť farieb a to: červená, oranžová, zelená, modrá, fialová a biela. Ako je samozrejmé u Micronoch, príposluch sa s týmito farbami aj tónom automaticky synchronizuje. Na zadnej časti sa nachádza ešte prípojka na svietiace swingre pod gumenou zátkou. Ďalej tu nájdeme krytku na batérie, ktoré sú priskrutkované. Signalizátory používajú dve štandardné tužkové baterky typu AAA. Žial príposluch dostal tri mikrotužky typu AA, takže si musíme zaobstarať dva typy batérií, ale až také hrozné to nieje, keďže sa dajú kúpiť na každom rohu.

Príposluch sa veľmi podobá na predchádzajúcu generáciu MXr+ ale je trochu zmenený design. Má samozrejme anténku na vrchu a otočný vypínač, ktorým nastavujeme aj hlasitosť. Disponuje štyrmi LEDkami na signalizáciu záberu a má už tradične plochý spodok, takže si postojí na stolíku bez pomoci. Medzi anténkou a vypínačom sa nachádza uško na zavesenie dodávaného lanka. Na zadnej časti sa nachádza gombík na spárovanie s hlásičmi, čo je naozaj jednoduchý proces. Musím spomenúť, že po kúpe je nutné hlásiče spárovať s príposluchom! Robí sa to jednoducho s pribaleným skrutkovačom, s ktorým stlačíme, samozrejme pri zapnutom príposluchu, zadný gombík a následne iba zapneme hlásič. Ďalším stlačením gombíka navolíme ďalší kanál a zapneme ďalší hlásič. Ak hlásičov máme viac, ďalej pokračujeme v procese.

Na Slovensku, ako už tradične, je všetko drahšie, takže si môžete kúpiť sadu 2+1 za tú cenu ako vyjde set 3+1 v zahraničí. To si vygúglite kde.