Ikonické krabičky


Fox Micron RX

Legenda medzi legendami. Signalizátor ktorý uvidíte medzi tými najzarytejšími kaprármi. Sú tu s nami už nejaké desaťročie a stále patria do kategórie vyhľadávaných kúskov. Zohnať sa dajú žiaľ už iba použité kúsky.

Verzie

Na trh sa dostali dve verzie tohto setu. Prvá verzia so šikmým nápisom Micron RX a novšie vydanie s rovným nápisom. Predávali sa v sete 3+1 tzv. semafór s farbami červená, oranžová, zelená. Dala sa zvlášť dokúpiť modrá verzia. Existoval set aj čisto modrých signalizátorov.

Výbava.

Sety sa dodávali v pevnom obale, starý model dostal do balenia aj kožený obal na príposluch. Samotné signalizátory dostali pevný kryt ktorý sa nasadzoval na prednú časť jednotiek, ktorý im dodával ochranu pri preprave. Takisto sa dali pri používaní tieto hardcase-y pripevniť pod signalizátory dole hlavou.  Keď sme už pri uchytení jednotky, závit slúži ako anténa signalizátora takže žiadne zbytočné anténky nevytŕčajú zo spodu.

Prečo ich máme radi

Sú to prvé signalizátory s titulkom digital, čo jednoducho znamenalo, že aký tón si nastavíte na signalizátory, taký sa vám ozve aj na príposluchu. Jednotky majú typický tvar, ktorý pramení v staršom modely LXR.  Ušká na oboch stranách slušne držia prúty a sú vybavené gumenou vložkou proti posunu prútov. Na predku nájdeme tri otočné kolieska na nastavenie hlasitosti, tónu a citlivosti. Taktiež malú páčku na zapínanie a vypínanie, jednu LED-ku a dve sloty na betalight. Zo spodu má štandardne konektor na pripojenie svietiaceho swingru. Aj keď tieto signalizátory nie sú vodotesné, s niekoľkodňovým lejakom nemajú žiadny problém. Príposluch však vonku určite nenechávajte.

Funkcie

Úplne také jednoduché to nie je, keďže je tu niekoľko skrytých funkcií. Napríklad páčka na zapnutie funguje smerom dole štandardne na zapnutie, pričom pri zapnutí sa ozve signalizátor štyrmi pípnutiami. Zapnutie smerom hore však spustí tzv. „range-test“ čo je funkcia na otestovanie vzdialenosti dosahu príposluchu. Samozrejme pri zábere na tento prút automaticky signalizujú záber aj keď je „Range-test“ zapnutý. Jednotky rozlišujú padák ako hlasom tak aj svetlom. Pri normálnom poťahu LED-ka svieti ešte dvadsať sekúnd a po padáku bliká dvadsať sekúnd čo je naozaj príjemné ak sa na jedno pípnutie zobudíte v stane a nechce sa vám kontrolovať swinger.

Citlivosť

Fox presne uvádza vzdialenosti posunu vlasca v milimetroch na signalizovanie jedného pípnutia. Precízne si tak každý môže nastaviť citlivosť akú preferuje. Kolečko nastavenia citlivosti však skrýva aj funkciu citlivosti na vibrácie pre najjemnejšie zábery, čo sa nastavuje otočením kolečka doľava.

Batérie

Tak ako samotné jednotky aj príposluch, používa štandardné 9 voltové baterky ktoré vydržia celú sezónu a hlavne dajú sa kúpiť vo väčšine obchodov.

Pozitíva:

Spoľahlivosť, citlivosť, rozlíšenie padáku, batérie

Negatíva

Chýba úplná vodeodolnosť, zmena farby LEDiek