Extrémna odolnosť


To je v skratke Geoff Anderson Barbarus. Prednosťou tohto oblečenia nie je iba vodeodolnosť a vetruodolnosť, ale . Väčšina rybárov pozná značku Geoff Anderson vďaka výrobkom ako Dozer a Urus. Vynikajúca kvalita a funkčnosť robí dobré meno tejto značke, aj bez reklamy. Nie sú to lacné záležitosti v porovnaní s výrobkami kaprárskych značiek, no ako sa vraví, za kvalitu sa platí. Set Barbarus je lacnejšia alternatíva bundy Dozer a nohavíc Urus. Jediným rozdielom je jednoduchšie prevedenie pri zachovaní kvality a funkčnosti. Nájdeme tu samozrejme membránu s 10000mm vodným stĺpcom a vynikajúcou priedušnosťou, kde sa nezaparíte ani pri náročnejších úkonoch, alebo pri dlhších prechádzkach. Materiál výborne udržuje telesnú teplotu, takže pri chladnejších jarných/jesenných dňoch si vystačíte aj bez použitia spodnej vrstvy oblečenia.

Strih je, ako je to už u tejto značky samozrejmé, veľmi konfortný, čo neobmedzuje pohyb, a takisto funkčný. Zipsy sú prekryté, takže sa netreba obávať silného a vetra, alebo vody. Na oblečení nájdeme niekoľko malých detailov, ktoré vylepšujú vzhľad, alebo funkčnosť. Tento set sa dá samozrejme kúpiť aj po častiach, takže si každý vie vybrať pohodlnú veľkosť. Nohavice majú spevnené časti odlíšené farbou textílie. Nájdeme tu dve štandardné vrecká a dve cargo vrecká na bokoch. Strih je doplnený zipsovateľnou časťou pri členku pre zakrytie topánok a suchým zipsom na utiahnutie. Vo výbave nájdeme takisto kvalitné traky s nápisom Geoff Anderson, ktoré sú vzadu pripojené k mierne zvýšenej zadnej časti, čo prispieva k ochrane drieku. Na prednej časti je umiestnený malý úchyt na čokoľvek, napr. kľúče.Pri bunde nájdeme tú istú kombináciu materiálov ako pri nohaviciach, a takisto aj farieb. Vybavená je piatimi vreckami, dvoma bočnými, dvoma prednými, umiestnenými vyššie, a jedným vnútorným. Všetky sú vybavené zakrytým zipsom. Bunda disponuje kapucňou s malým šiltom a s dvoma šnúrkami na utiahnutie a takisto malým úchytom. Uťahováky nájdeme aj v spodnej časti bundy. Všetko pre funkčnosť. Zadná časť bundy má predĺžený strih na ochranu drieku. Rukávy majú na koncoch takisto suché zipsy na utiahnutie.

Ak ste ostali na rybách premoknutý, alebo s pocitom vlhkosti, s týmto setom to viete jednoducho vyriešiť, aj keď je to trochu väčšia investícia. Výrobky od Geoff Andersonu sú však známe tým, že vydržia dlho a takisto aj ich funkčnosť. S týmto setom sa nemusíte obávať zavážania/zdolávania v akomkoľvek počasí.
by Peter Dubík