Tašky, obaly, batohy, sú neodmysliteľnou súčasťou výbavy moderného kaprára. Organizácia vecí potrebných na rybačku je kľúčom k tomu aby sme nenosili so sebou kopu zbytočnosí. Jednou z vecí, ktorým pri rybačkách musíme čeliť je aj počasie. Väčšina z nás pozná čo je to baliť sa, poprípade presúvať sa v člne za dažďa. Premoknuté šaty, prípadne jedlo. Nič príjemné.

Tašky Hammer Tackle sú vodeodolné, vyrobené z pevného EVA materiálu s pevným vekom a sú vybavené YKK zipom, ktoré sú zasadené pod hornú hranu tašiek, zabraňujúc tým vniknutiu dažďovej vody. Pevné veko sa môže taktiež používať ako stolík. Do týchto tašiek sa dostane voda iba keď ju tam dáte! Dostupné v dvoch veľkostiach v Camo prevedení, s pevnými popruhmi pre transport.

Vačší „HammerBag L“ má rozmery 50x30x27cm, alebo 39 litrov s nosnosťou 20 kg. Vďaka jeho veľkosti a popruhom ho možno použiť aj ako batoh. Ideálny napr. pre odev / obuv, potraviny, pomôcky na varenie, prípadne prsačky alebo elektroniku, kŕmenie. Je možné ich používať aj namiesto vedier. Jeho cena je 38,89 Eur, čo pri
Menšia taška veľkosť „HammerBag M“ disponuje rozmermi 36x23x23cm alebo 19 litrov s nosnosťou 20 kg. Nosnosť 20 kíl a objem 19 litrov? Čo tak prenášať alebo skladovať vňom vodu? Je to jedna z možností, aj keď výrobca ho navrhol primárne pre účely skladovania menších rybáskych pomôcok, jedla, návnad, elektroniky poprípade vecí potrebných v člne pri zavážaní montáží. Cena: 29,15 Eur.

V ponuke Hammer Tackle nájdeme aj dve malé vodeodolné púzdra, ktoré sa odlišujú jednak veľkosťou a takisto aj prevedením. V zelenom, a po novom aj v Camo prevedení, bez popruhov a s priehľadným vekom pre ľahšiu identifikáciu obsahu. Materiál ale zostal totožný, takže aj tu sa môžeme spoľahnúť na vodeodolnosť a pevnosť EVA materiálu.

„HammerBag S“ má rozmery 24x16x13cm a cenovku 12,57 Eur. „HammerBag XS“ meria 21x15x11cm v cenou 11,60Eur. Tieto púzdra nám môžu poslúžiť na skladovanie malých rybárskych pomôcok, alebo aj návnad. Napr. pre mikropelety do PVA, ako aj na dipy, PVA materiály, poprípade boiliesov pripravených / nadipovaných na zakŕmanie okolo našich montáží.


Fantázii sa medze nekladú, ako sa vraví a v tomto prípade to určite platí. Hlavnou vecou ale je, že s taškami Hammer Tackle sa už nemusíme báť prípadných nepríjemností s premoknutím. A pri použití viacerých tašiek HT vieme získať rovnú plochu na ktorú môžeme bez problémov naskladať viac pomôcok, alebo vecí potrebných na rybačku, či už v aute alebo v člne.

Jediným negatívom produktov Hammer Tackle je, že zatiaľ nemajú u nás distribúciu a tak ich je možné zakúpiť iba od výrobcu z Nemecka. Poštovné v tomto prípade vychádza na 10Eur. V každom prípade ak si zoberieme, že poriadny, kvalitný batoh môže stáť aj niečo cez 100 Eur, poriadny carryall niekedy cez 50-60 Eur, tak tašky Hammer Tackle sú naozaj atraktívnou alternatívou.by Peter Dubík