Carp Angling Essentials


Tak a je to tu. Sme v strede leta a ako som predpovedal, dorazili k nám nové háčiky od Kordy, ktoré dostali názov KLOR. A nielen to! Vyzerá to tak, že Pipeline-om prešla celá, nová rada produktov s pomenovaním BASIX. A čuduj sa svete v niektorých slovenských obchodoch ich už aj nájdeme. Paleta noviniek je celkom pestrá a možno aj neočakávaná. Nájdeme tu nové pletenky na nadväzce (s poťahom aj bez) prekvapivo v okrúhlom obale, Lead clip sadu s bužírkou (5ks v sete), predviazané nadväzce (2ks v sete), Lead Core set s Lead Clipom (2ks v sete), gumičky proti zamotaniu, nové nožnice, ihlu na boilies, vlasce, praktickú podložku pre ryby, nové lacnejšie distančné tyčky. Je toho celkom dosť. Samozrejme na oficiálnom webe Kordy nenájdeme okrem linku Basix celkom nič, možno časom.

Vyzerá to tak, že nová rada háčikov Wide Gape dostala nové agresívnejšie zalomenie očka, čo prispieva k rýchlejšiemu otáčaniu sa háčika. Predpokladám, že táto zmena sa bude týkať iba týchto háčikov z rady Basix. Samozrejme ako v Barbed, tak aj v Barbless verzii. O čom ale nemám informácie, je nový Tackle Box, ktorý veľkosťou pripomína Tackle Safe no je to väčšie prevedenie. Vyzerá, že má dve hlavné priehradky a pravdepodobne vyberateľný malý zásobník na nadväzce. Tak isto ako v prípade Tackle Safe a Tackle Box aj tento má úložné miesta vo veku na bižutériu a pomôcky.

Keďže žijeme dobu poznačenú pandémiou Covid-19, je dobé vidieť, že sa na trh dostávajú aspoň nejaké novinky. Určite sa budem snažiť zaobstarať si z týchto produktov niekoľko kusov do mojej výbavy na reálne využitie. Zatiaľ sem pridám fotky, ktoré boli publikované na sociálnych sietiach a link na produkty.by Peter Dubík