Mainline – Novinka vs. Klasika


Tento rok sme sa dočkali vydania novinky od Mainline-u po niekoľkoročných testovaniach a jednej, skoro zabudnutej klasiky. Ako už aj názov napovedá ide o boilies Link a Cell, v Shelf-life prevedení, čiže trvanlivé boilies.

Cell

Cell z ponuky Mainline-u nikdy nezmizol, avšak ponúkal sa iba ako mrazené boilies a tak sa k nám z UK nedostával. Dal sa samozrejme vyrobiť z ponúkanej suchej zmesy ak sme chceli obdarovať našich kaprov sladkou kokosovou dobrotou. Cell je výnimočný tým, že nie je postavený ani na základe vtáčich zobov, rybích múčok ani mliečnych proteínov. Je to niečo iné, čo dodáva rybám ľahšie stráviteľné bielkoviny.

Link je novinka, ktorá sa testovala niekoľko rokov v rozličných krajinách a na rozličných vodách teamom Korda. Na konte má viacero kapitálnych jedincov. Narozdiel od Cell-u, Link je založený na základe zmesi rybích múčok a iných nutričných surovín. Netreba si však myslieť, že je to smradľavá guľa. Má jemnú, mierne medovú vôňu a dovolím si tvrdiť, že aj neskutočný potenciál do budúcna.

Test

Keďže sa mi tieto gule dostali do rúk celkom skoro, spravil som si malý denný testík. Dve udice, na jednej Cell, na druhej Link. Po porovnaní Shelf-life boiliesov s Waftermi som som sa rozhodol našiť Wafterky keďže sú takmer totožné s trvanlivými. Na oboch prútoch som použil identickú montáž. Chytal som na dve rozličné miesta aby som rybu veľmi neplašil vlascami, ale hlavne aby sa mi montáže nemotali. Vedel som že Cell mám na dobrom mieste, ale Link som mal v nepoznanej vode.

Výsledok

Na konci dňa som mal mierne viac záberov na Cell, s váhovým priemerom cca. 12 kíl. Na druhej strane Link vyprodukoval menej rýb, no váhový priemer bol na celkom inej úrovni okolo 17 kíl, s najväčšou rybou 21kg. Zaujímavosťou bolo, že Cell chytal prevažne cez deň a Link poobede až pred večerom, no toto pripisujem inému umiestneniu montáží ako špecifiku nástrahy. Hlavne, bol to celodenný boj, keď ryba spolupracovala celý deň.

Záver

Celú zimu som sa tešil, že sa k nám zas dostane Cell a horel som nedočkavosťou zaobstarať si z neho niekoľko kíl, avšak po tomto testíku je tu niečo nové, čo sa mi zapáčilo (a aj kaprom) a určite ho beriem všade kam pôjdem a je to práve Link.


Ak by ste chceli vidieť viac recenzií boiliesov Mainline, alebo produktov Korda, dajte mi vedieť do komentu, prípadne DM-kom cez instagram na peter_underground.