Nabité budget hlásiče


Dnes sa pozrieme na ďalší signalizátor, atraktívny primárne pre tých čo nemajú hĺboko do vrecka a vyžadujú veľa funkcií. Jedná sa o set LuXlite 3+1. Výrobcu som musel googliť, u nás sa nikde neuvádza. Je ním firma Eurocatch Fishing, čo mi nevraví celkom nič. Setík som dostal v solídnom zipsovateľnom púzdre. V boxe sa nachádzajú okrem signalizátorov a príposluchu ešte našrúbovateľné tyčky na hlásiče a klip na príposluch. 

Hlásiče majú solídny „krabičkový“ design a žiaľ majú pogumený povrch, ktorý po nejakom čase bude určite problémom. Na boku sa nachádzajú štyri tlačidlá, na zapínanie a nastavenie tónu, hlasu, citlivosti, a na použitie niekoľkých zaujímavých funkcií, ktoré robia tento signalizátor zaujímavým. O snímanie záberu sa stará fialovo podsvietené magnetické kolečko pod mriežkou. V uškách sa nachádza dvojica fialových diód a dve diódy na snímanie uloženia prútov.

Takže tlačidlá. Vnímam to trocha ako nevýhoda prepínania módov tlačidlami, ale v tejto cenovej triede nečakám žiadne zázraky. Hlavne, že to tu je a funguje. Prvé tlačidlo – zapínanie/vypínanie a nastavenie hlasitosti. Druhé klasicky tón. Tie zvuky, ako v tejto cenovej kategórii nič extra,okrem najhlbšieho tónu. Avšak ten hlboký tón znie fakt zaujímavo ako kačka. Na iný tón by som ho neprepínal. Signalizátor rozoznáva „padák“ a indikuje ho aj iným tónom aj svetlom. Zvuk sa dá celkom stíšiť, pre tých čo preferujú „tichý mód“.

Tretie tlačidlo – citlivosť. Pri najvyššej citlivosti vám hlásič pípne už po jednom centimetri. Samozrejme tie nastavenia sú celkom dobre odsupňované. Dostávame sa na to posledné tlačidlo, čo nám umožňuje pri bežnom stlačení zapnúť/vypnúť nočné osvetlenie kolečka, ktoré musím pochváliť, je dosť výrazné no nie až tak aby to rušilo. Stlačením a podržaním tlačidla na dve sekundy zapneme ochranu proti krádeži, ktorá sa nám pri nadvihnutí prútov aktivuje, kým prút (alebo niečo iné) nevrátime do hlásiča.

Pri tomto alarme signalizátor aj príposluch pípa po dobu piatich sekúnd. Žial vypnúť ho musíme zas podržaním tlačidla na dve sekundy. Tu by som uvítal ak by tieto funkcie boli vymenené (nočný režim podržaním tlačidla a alarm jednoduchým stisknutím tlačidla). Plus ak vypnete ktorýkoľvek hlásič, príposluch pípne raz a tak máte aspoň nejaký signál, že jeden hlásič sa vám vypol. Považujem to za ďalší systém upozornenia na ochranu proti krádeži, čo je naozaj užitočná funkcia.

Na druhej strane signalizátorov je umiestnený konektor na pripojenie svietiaceho swingra. Klasicky na zadnej strane sa nachádza krytka na výmenu batérií. Hlásiče aj príposluch používajú 9V batérie. Doporučujem si pribaliť jednu do rezervy ak by sa príposluch vybil skôr. Jeho dosah je pekných 200 metrov v otvorenom teréne a nejakých 150 metrov v zarastenom. Ďalšou zaujímavosťou je aj vibračná funkcia, ktorá v spojení stíšených hlásičov ponúka úplne tichý mód signalizácie.

Naozaj ak si zoberiem koľko tento setík stojí, ponúka naozaj dosť.

Pozitíva:

Funkcie, alarm proti krádeži, nočné osvetlenie, signalizácia padáku, citlivosť, tichý/vibračný mód, dosah príposluchu, batérie, stabilizačné tyčky.

Negatíva:

Prepínanie tlačidlami, tóny, pogumený povrch, slabšia výdrž batérie v príposluchu

Oplatí sa? Ak potrebujete kvalitný set signalizátorov s funkciami za málo peňazí – určite ÁNO

Ceny:

SK – 126,- Eur za set 3+1

PL – 70,- Eur, ale videl som ho aj za 47,- Eur (vypredaný)