Posledné mesiace prežívame všetci ťažké obdobie, ktoré nieje pre nikoho z nás ľahké. Či už vo forme rôznych nariadení alebo obmedzení, som si predsa našiel čas zájsť na pár dní k vode. Voľba padla na miestne štrkovisko, na ktoré sa vždy rád vraciam a to nielen pre kvalitnú obsádku rýb v ňom, no predovšetkým pre prírodu a kľud, ktoré ho obklopujú.

Tak, ako aj počas predošlých výprav, aj tento krát sme vyrazili k vode traja v zložení ja, môj otec a Miloš Švihorík. Rybačka, ktorú sme si naplánovali ako jednu z prvých, dopadla nad naše očakávania! Po príjazde k vode a rozbalení všetkých tých serepetičiek, ktoré ku komfortu a hlavne praktickosti a exaktnosti samotného lovu potrebujete, som sa naplno začal venovať príprave montáží a kŕmenia. Popravde, dno na danom revíry a na tomto konkrétnom mieste som nepotreboval mapovať, pretože ho dosť dôverne poznám z predošlích rybačiek a nakoľko sa jedná o stojatú vodu, dno sa tu mení až v priebehu desaťročí. Čo som ale zmenil v porovnaní z minulými výpravami na toto miesto, sú miesta vo vode, kam ukladám montáže.Rozhodol som sa na tejto, no nielen na tejto rybačke, že počas celého roka budem loviť vždy na jeden prút v tesnej blízkosti brehu. Preto padla voľba na miesto pre môj pravý prút cca 15m od brehu, kde sa breh zvažoval z necelých 3 metrov na hĺbku 6 metrov. Jemný uhol klesania do spomínanej 6 metrovej hĺbky mi hral do karát, nakoľko som nemusel svoju montáž umiestňovať presne, no stačilo ju situovať v rozmedzí 2-3 metrov. Voľba montáže a nástrahy bola jasná – Ronnie rig s 18mm guľôčkou Gigantici z rady criticals. Kŕmenie na toto miesto pozostávalo z tygrieho orecha, zmesy rôznych iných partiklov, rýchlo rozpustných peliet príchute Gigantica a mixu boiliesu, rôznych aróm a rôznych veľkostí. Kŕmnu dávku som aplikoval striktne 3x denne a to ráno, naobed a večer. Jedna dávka pozostávala z 1 kilogramu tohto mixu.

Svoj ľavý prút som umiestnil k cca 180m vzdialenému brehu ostrova. Toto miesto ma zaujalo pomerne širokou lavicou s tvrdým štrkovým podložím. Montáž som pokladal vždy 5m od brehu ostrova, tesne pred padnuté stromy. Aj na tento prút som zvolil Ronnie rig, avšak tu som namiesto predatoru (ako na svojom druhom prúte) použil typ Gladiator LS. Ako nástrahu som použil jednu 24mm guľôčku príchute Kill Krill, ktorú som obohatil o jednu kvapku esencie identickej arómy. Kŕmenie na toto miesto pozostávalo vyslovene z 2 hrstí 24mm boliliesov identickej arómy.

Prvý deň sa mi podarilo na pravý prút, umiestnený v tesnej blízkosti brehu, zdolať kapra vážiaceho ľahko cez 13kg. Ohromil ma svojou neuveriteľnou silou a odhodlanosťou nepoddať sa mi. Avšak, Predator č. 4 sedel perfektne a tento bojovník nemal sebemenšiu šancu na únik. Do večera sa neudialo nič závažné, teda okrem nahnevaného 3kg ťažkého lysca.

Druhý deň zavčas rána sa ozval opäť ten istý prút. Po záseku som cítil rozvahu, akou daná ryba somnou bojovala. Avšak to, čo sa stalo počas môjho zdolávania, sa mi zaryje hlboko do pamäti. Tesne po mojej akcii dostal záber na jeden zo svojich prútov aj Miloš a tesne po ňom aj môj otec. Výsledok? Neuveriteľný triple! Ryby sme nevážili, pretože nešlo ani tak o ich váhu, ako skôr o silný zážitok pri vode. Veď uznajte, je to vidno aj na fotkách. Posledný večer sa rozbehol môj ľavý prút, umiestnený v tesnej blízkosti ostrova. Sila ryby ma donútila dokončiť tento súboj na člne. Po 25 minútovom súboji som podobral (a to podotýkam, že len tak-tak) obrovského šupináča, ktorý ma uchvátil svojou dĺžkou. Po príchode na breh a odvážení som si šťastne vydýchol. Po odrátaní vážiaceho saku sa ručička zastavila na váhe 21,2kg. Perfektný finiš a obrovská spokojnosť!

To najviac, čo môžeme zažiť, sú chvíle pri vode strávené s tými správnymi ľuďmi. S ľuďmi, ktorých máme radi a s ktorými chceme prežívať určité momenty. Momenty, ktoré práve títo ľudia spravia tak špeciálnymi.

by David Hudec – Team Trakker