Tento nadväzec sa právom hrdí menom “Multi” a to možno aj z viacerých dôvodov. Pre verejnosť ju predstavil práve Mike Kavanagh z UK v roku 2001. Jednoduchosť tohto nadväzca je názorná ukážka geniality, praktického myslenia, a taktiež funkčnosti. Takisto ako pri Slip-D Rig-u, ani tu sa háčik neviaže štandardným spôsobom. Vystačíte si len s dvoma uzlami na nadväzcovom materiáli a krúžkom.

Háčik je fixovaný na nadväzcovom materiáli jednoducho iba prevlečením slučky uzla cez očko háčika a následným prevlečením háčika cez slučku, tak isto ako pri Slip-D Rig-u. Proste geniálne. Samozrejme aj tu je potrebný krúžok na pripevnenie nástrahy. Rozdielom však je, že pri Multi Rig-u sa nepoužíva zmršťovačka alebo nejaký aligner. Samozrejme najlepším nadväzcovým materiálom pre tento rig je pletenka s poťahom, alebo aj fluorocarbon, ktorý zabezpečí, že pri očku háčika smerom k olovu bude pevnosť nadväzcového materiálu vytvárať akýsi aligner a tým pádom otáčať háčik do správnej polohy na zapichnutie sa háčika.A prečo vlastne Multi? Tento nadväzec v sebe ponúka viacero možností použitia, pre Pop-Up nástrahy, boiliesy (Bottom Bait), a takisto aj pre Snowman prezentáciu. Ale hlavnou črtou je, že s ním môžete nahradiť viacero známych, či menej známych nadväzcov, a to iba s minimálnymi zmenami. Napr. D-Rig, BlowBack Rig, Knotless Knot Rig, Slip-D Rig, The Swimmer Rig. Všetky spomenuté sa viažu iným spôsobom, no Multi sa viaže stále tak isto a iba so zmenením polohy háčika, sa dajú replikovať. A čo je tiež podstatné, pri otupení háčika, alebo zmene prezentácie sa dajú jednoducho vymieňať háčiky bez uvoľňovania nejakého uzla.

Multi Rig sa dá jednoducho kombinovať aj s inými materiálmi, napr. Fluorocarbonom, a tak si vytvoriť nadväzec podľa vlastného gusta. Tak isto si ho môžete naviazať iba z Fluorocarbonu a vytvoriť si Hinged Stiff Rig. Je výborný na Pop-Up prezentáciu ako aj pre Bottom Bait, no nie je ideálny na nahadzovanie. Pletenka, háčik, krúžok a dva uzly, to je všetko. Proste genialita v jednoduchosti.by Peter Dubík