Super stabilná vrecková štýlovka

Už nejaký čas pokukujem po malom šikovnom stojane, ktorý je praktický, stabilný a vyzerá slušne. Do mojej pozornosti sa dostal práve Pocket Pod na tri prúty od Nashu, ktorý som si osobne prezrel na výstave a vyskúšal si jeho pevnosť. Možem povedať, že som bol milo prekvapený akú stabilitu tento Pod ponúka. Vtedy som sa rozhodol, že si ho zaobstarám.


Bola to práve novinka na rok 2019, ktorú som si tak trochu oťukal, s kódovým označením T2749. Firma Nash však tento Pod predávala už dávnejšie v dvoch verziách MkI a MkII. 

Nash Pocket Pod MK II.
Pocket Pod 2019

Pocket Pod je vyrobený z eloxovaného hliníka a plastových častí pri spojoch. Na rozdiel od toho starého, tento novší model je ešte prepracovanejší, kompaktnejší a jednoduchší. Nájdeme tu iba fixné buzz bary v šírke 28 cm vpredu, 25,5 cm vzadu a kratšie vysúvateľné nohy s aretačným zaistením. Také isté aretačné zaistenie dostala aj stredná prepojovacia tyč, naproti tomu staršiemu, ktorý všade používal klipy.

Dĺžka stojana sa dá nastaviť v rozmedzí 31-55 cm. Nohy majú dĺžku asi 10 cm a dajú sa ešte vytiahnúť o 5-6 cm. Nohy stojana po jeho naskrutkovaní odstávajú smerom dopredu aj do boku, čo nám spôsobuje, že je tento podík neskutočne stabilný. Jeho zloženie pozostáva z jednoduchých krokov, naskrutkovania štyroch nôh (poprípade dvoch predných či zadných) a naskrutkovaní strednej spojovacej tyče.

Po doručení sme boli prekvapený, aký malý balík sme dostali do rúk. Samozrejme stojan sa dodáva v hrubom textilnom zipsovateľnom obale, v ktorom nájdeme rozložený stojan. Jeho prepravné rozmery sú 35x35x7 cm a hmotnosť 2,2 kg. Dobrou správou je, že sa do obalu zmestia jeho časti aj s pripevnenými signalizátormi, takže sa nemusíme zdržiavať dlhodobou montážou. Ja som na ne namontoval moje Fox Rx-i a zmestia sa do obalu akurát.


Výhody:

Kompaktný, ľahký, stabilný, pekný, prepravné rozmery

Nevýhody:

Nedá sa postaviť do výšky (so štandardnými nohami), pri zaisťovaní nôh aretačnou skrutkou sa často vyskrutkujú jeho nohy.

Nedisponuje zaistením proti prekrúcaniu stojana.

Ak by ste oň mali záujem, posledný kus si môžete objednať u Maja Syska v Pelade.