Už nejaký čas pokukujem po malom šikovnom stojane, ktorý je praktický, stabilný a vyzerá slušne. Do mojej pozornosti sa dostal práve Pocket Pod na tri prúty od Nashu, ktorý som si osobne prezrel na výstave a vyskúšal stabilitu. Možem povedať, že som bol milo prekvapený akú stabilitu tento Pod ponúka.

Bola to práve novinka na rok 2019, ktorú som si tak trochu oťukal, s kódovým označením T2749. Firma Nash však tento Pod predávala už dávnejšie v dvoch verziách MkI a MkII. Nash Pocket Pod MK II.

Stojan je vyrobený z eloxovaného hliníka a plastových častí pri spojoch. Na rozdiel od toho starého, tento novší model je ešte prepracovanejší, kompaktnejší a jednoduchší. Nájdeme tu iba fixné buzz bary v šírke 28 cm vpredu, 25,5 cm vzadu a kratšie vysúvateľné nohy s aretačným zaistením. Také isté aretačné zaistenie dostala aj stredná prepojovacia tyč, naproti tomu staršiemu, ktorý všade používal klipy.

Dĺžka stojana sa dá nastaviť v rozmedzí 31-55 cm. Nohy majú dĺžku asi 10 cm a dajú sa ešte vytiahnúť o 5-6 cm. Nohy stojana po jeho naskrutkovaní odstávajú smerom dopredu aj do boku, čo nám spôsobuje, že je tento podík neskutočne stabilný. Jeho zloženie pozostáva z jednoduchých krokov, naskrutkovania štyroch nôh (poprípade dvoch predných či zadných) a naskrutkovaní strednej spojovacej tyče.

Po doručení sme boli prekvapený, aký malý balík sme dostali do rúk. Samozrejme sa stojan dodáva v hrubom textilnom zipsovateľnom obale, v ktorom nájdeme rozložený stojan. Jeho prepravné rozmery sú 35x35x7 cm a hmotnosť 2,2 kg. Dobrou správou je, že sa do obalu zmestia jeho časti aj s pripevnenými signalizátormi, takže sa nemusíme zdržiavať dlhodobou montážou. Ja som na ne namontoval moje Fox Rx-i a zmestia sa do obalu akurát.

Výhody:

Kompaktný, ľahký, stabilný, pekný, prepravné rozmery

Nevýhody:

Nedá sa postaviť do výšky (so štandardnými nohami), pri zaisťovaní nôh aretačnou skrutkou sa často vyskrutkujú jeho nohy. Bez zaistenia proti prekrúcaniu stojana.

 
by Peter Dubík