Zelené nálepky


Kto by nepoznal signalizátory Nash Siren? Tentoraz sa pozrieme na nástupcu revolučných RS1 a to konkrétne na hlásič R3, ktorý patrí do vyššej triedy hlásičov od Nash-u. Design zostal podobný predchodcom no v oveľa menšej forme. Výrobca vsadil na kompaktné rozmery, už typický vzhľad a kolečko, ktoré už nie je podsvietené. Namiesto toho dostali hlásiče dve LED-ky. Žiaľ  nedajú sa prepínať ich farby, takže si ich musíte zadovážiť vo farbe ktorú si zvolíte. Predávajú sa v štyroch farbách a to: modrá, červená, zelená a biela.

Výrobca ako prvé uvádza na ich stránke revolučnú technológiu spoznávania záberov, čo nám v praxi pomôže pri falošných záberoch spôsobených vetrom alebo vlnením sa napr. na člne alebo móle. Na vrchu hlásičov sú umiestnené pogumované snag ear-y, ktoré prúty bezpečne udržia na mieste v prípade extrémnych záberov. Tieto sa dajú jednoducho odkrútiť a používať hlásiče bez nich, poprípade sa dajú zohnať aj custom vyrobené kúsky od iných výrobcov, takže tu je možnosť si hlásiče upraviť podľa vlastného gusta. 

Sireny sa v sete nepredávajú , takže sa musia kúpiť v kusoch, čo je pozitívne v prípade, že si niekto chce vybrať z viacerých farieb hlásičov. Príposluch má dosah podľa výrobcu 400 metrov. Predáva sa takisto spolu s krytkou a je taktiež vodeodolný. Môžeme si na ne napárovať päť hlásičov. Farby LED-iek si tu jednoducho nastavíme farebnými krytkami, ktoré k nim dostaneme. 

Nechýba tu vibračná signalizácia a signalizácia proti krádeži, ktorá sa aktivuje pri vypnutí hlásičov. K príposluchu dostaneme aj karabínku a prívesok. Žiaľ aj v tomto prípade budeme potrebovať  batériu typu CR123A – 3V.

Kúpou týchto hlásičov určite nestúpite vedľa a dostávate pekné, spoľahlivé hlásiče, ktoré sa budú pekne vynímať na stojane alebo na buzz baroch.

Pozitíva:

kompaktné, spoľahlivé, veľký dosah, inteligentná signalizácia

Negatíva:

nerozoznáva padák, ťažšie zohnateľné batérie, bez možnosti prepínania farby LED-iek

Oplatí sa? = Áno.

Určite sú na trhu za takéto prachy, alebo aj lacnejšie, lepšie signalizátory s viacerými funkciami. Siren-y však majú niečo „do seba“, či už spoľahlivosťou alebo vzhľadom.