Produkty Kordy sú už dobre známé pre každého rybára. Nie náhodou. Ich produkty disponujú vysokou kvalitou a funkčnosťou. Ich háčiky sú tak obľubené, že je niekedy problém sa k nim dostať v správnych tvaroch a veľkostiach.

A teraz to vyzerá, že sa na trh dostane nový tvar háčika od Kordy, s pomenovaním „Claw“. Podľa „neoverených správ“ 😀 to bude až koncom leta. V jesennom Korda Masterclass 8, ich Danny ukazuje na svojich nadväzdcoch a taktiež s ním robí klasický Palm Test, kde sa ukazuje účinnosť tohto tvaru. Bez aligneru sa bezproblémovo otáča na dlani a chytá. Vyzerá, že to bude ďalší teflónom potiahnutý drôt. Či je na videu už oficiálny produkt, alebo iba predprodukčné kusy neviem, ale zmeny do predstavenia sa kľudne môžu udiať. Predpokladám, že keď ich takto ukázali, tvar a úprava ostanú. Pomenovanie však môže byť trochu rozporuplné, keďže aj Nash má háčiky s takýmto pomenovaním. Uvidíme.

Osobne pri prvom pohľade som si nemohol nevšimnúť tú podobnosť s háčikom Gardner Rigga CVR, no nie je to na 100% ten istý tvar. Na prvý pohľad háčik Claw vyzerá, že má dlhší hrot a taktiež ho má zahnutý dovnútra. Očko je takysto nápadne zahnuté smerom k hrotu podobne ako je to pri Rigge CVR. No na porovnanie si počkáme až sa finálny výrobok dostane na trh. S určitosťou to bude ale úspešný háčik, kedže tento tvar má naozaj vysokú efektivitu či už pri jednoduchom Hair Rig-u bez alignera, alebo aj pri Ronnie Rigu.

Na porovnanie Rigga CVR:by Peter Dubík