Ak sa nechcete obávať o svoje prúty, tento produkt je pre vás ideálny.


Pri chytaní na krátku vzdialenosť na riekach, či pri spadnutých stromoch sa môže stať, že pri razantnejšom zábere ryba „berie“ prút so sebou. Sám som to zažil aj keď som mal celkom uvoľnenú brzdu. Bol som svedkom viacerých takýchto nepríjemných prípadov, väčšinou s výsledkom iba mokrého rybára, ale s nájdeným prútom. Určite to nie je nič príjemné. Hlavne ak sa jedná o drahšiu časť našej výbavy.

Aj keď novšie úchyty na prúty sú pevnejšie, niekedy to nestačí. Úchyt Rod Safe od nemeckej firmy Poseidon je odpoveďou na otázku ako tomuto prípadu predísť. Jednoduchá, kvalitná konštrukcia úchytu poskytuje nekompromisnú pevnosť a istotu, že naše prúty ostanú na mieste. Kľúčom je uzamykací mechanizmus, ktorý je opatrený protiškymokovou penovou vložkou, ktorá prút obklopuje ako zdola tak aj zhora a následne sa zatvárací mechanizmus zamyká nastaviteľnou zarážkou na elastickej šnúre.Oproti ostatným zamykacím systémom na trhu je tento jedinečný tým, že je prút zasadený do pevného mechanizmu, ktorý mu nedovoluje žiadny posun alebo akýkoľvek iný pohyb. Vybratie prútu z neho pri zábere je jednoduchá záležitosť, ktorá spočíva iba v uvoľnení zarážky na konci uzamykacieho mechanizmu. Vrchný oblúkovitý zámok sa pri podvihnutí prútu jednoducho odklopí.

Celý mechanizmus je vyrobený z eloxovaného hliníka s gravírovaným logom na vrchu. Vnútornú časť vyplňuje penová vložka a gumené protišmykové diely. Na spodku sa nachádza nerezový závit s gumeným krúžkom pre zaskrutkovanie do rázsošky či stojanu, a takisto aj dvojitá elastická šnúra na uzamknutie mechanizmu. Už na prvý pohľad je zrejmé, že výrobca dbal na detailnosť a precíznosť pri navrhovaní tejto pomôcky. Vyrába sa v dvoch veľkostiach priemeru: 11-16mm a 17-23mm.by Peter Dubík