Use your instinct


Výber nástrah je asi pre každého rybára najkritickejší aspekt kapráriny. Každý má to svoje čomu dôveruje, čomu verí. Nie je asi horšie vyberať si z obrovského výberu nástrah to, čo by malo fungovať, a to či už v obchode, alebo na brehu. Pozná to asi každý skúsenejší kaprár. Najideálnejší „vysnívaný“ prípad by bol, ak by sme mali jednu vyskúšanú nástrahu, ktorá funguje vždy a všade.

Ja by som sa chcel zamerať práve na konkrétnu firmu, ktorá sa môže pýšiť modernou výrobou s dlhoročnou tradíciou, intenzívnym testovaním a v neposlednom rade skvelými výsledkami. Tu si určite nájdete „to svoje boilies“, ktoré budete brať so sebou všade a vždy. Ide samozrejme o Squamu, ktorú sme prednedávnom poznali pod menom Aqua Carp and Nature. Squama je určite jedným z top výrobcov boiliesov na našom trhu.Stačí sa pozrieť na tvar boiliesov a je hneď jasné, že sa tu dbá na každý detail, či už na zloženie gulí, alebo na ich tvar. Momentálna ponuka Squama boiliesov je zúžená, prefiltrovaná na to najlepšie a najúspešnejšie čo doteraz vyrábali. Nie je toho veľa, ale presne to je na tom to najlepšie. Všetky guľky majú potenciál ulovenia životnej ryby. Ak by ste mali napriek tomu problém vybrať si z ponuky, môžete sa obrátiť na Squamu, po radu, rovno cez chat na Instagrame. A ak ste už tam, pozrite si aj úlovky, ktoré tieto guľky vyprodukovali. A aby toho nebolo málo, Squama má aj Youtube kanál na ktorom si môžete pozrieť videá z výprav za kaprami.


Ponuka Squamy pozostáva zo štyroch prémiových boiliesov Crab Chilli, Red Salmon, Spicy Squid, Squid Citrus. Okrem toho tu nájdeme aj lacnejšie, veľmi úspešné boiliesy Halibut Garlic, ktoré boli primárne vyvíjané na kŕmne účely, ale pri testovaniach vykazovali výsledky na úrovni tých prémiových. Samozrejme v ponuke nájdeme aj boiliesy na masívnejšie kŕmenie, ktoré sú vyrábané bez pridaných aróm. Portfólio dopĺňajú dipy, pasty, popup-y, waftersky a mimoriadne populárne dipované boiliesy. Celú ponuku nájdete na stránke Squamy. A pri výbere použite svoj inštinkt!

Linky na Squamu: