Firma Fox pravidelne vydáva novinky na každý rok. Pred niekoľkými rokmi pustil do obehu sériu Black Label, ktorej súčasťou je aj novinka Stealth Bobbin. Práve séria Black Label je typická tým, že sa dajú komponenty navzájom zamieňať. Tieto jednoduché bobbiny sa skladajú z dvoch vymeniteľných častí a to klipu a tela bobbinov s lankom a úchytom pod hlásič. Malé 5 gramové bobbiny je možné si zaobstarať po jednom alebo výhodnejšie v balení po troch.

Vyrábajú sa v siedmich farbách, takže je tu možnosť širokého výberu a konfigurácie. A tu to nekončí. Dajú sa k nim zaobstarať vymeniteľné Slick Bobbin klipy, farebné guľové klipy, guľové pohyblivé klipy, prídavné závažia, namiesto lanka napínacie rameno Titanium Quiver Arm (v troch silách odporu) alebo retiazka. Možnosti individualizácie sú neobmedzené.Ako som spomínal, bobbiny sa skladajú z dvoch častí. Plastový klip na vlasec je špecifický tým, že má dve možnosti.

Štandardne si viete naklipovať vlasec ako u iných bobbinov, ale je tu možnosť klipnúť si vlasec ešte nižšie do klipu napevno, takže pri zábere sa bobbin posúva s vlascom. Túto možnosť som využil hlavne keď som chytal na krátku vzdialenosť s povolenými vlascami.Skrutkovaním klipu v spodnom diele sa nastavuje sila zovretia klipu. Spodnú časť týchto bobbinov tvorí čierne hliníkové telo, v ktorých sú výrezy na stranách. Tieto sa hodia vtedy ak si do nich nasadíte Betalight-y a tak ich pekne vidno zo všetkých strán.

Lanko je vyrobené z 15 cm čierneho Dacron vlákna, ktorý si môžete skrátiť podľa potreby. Na jeho konci je hliníková skrutka a úchyt pod hlásič, ktorý je z plastu. Pre kaprárov, ktorý chytajú na krátku, alebo strednú vzdialenosť, sú tieto bobbiny ideálnou voľbou. Možnosť zaklipovať si vlasec do nich je v mnohých situáciách výhodná, ako na krátku tak aj na strednú vzdialenosť. Týmto spôsobom si môžete nastaviť bobbiny aj do tzv. Elstow style-u, kedy je vlasec celkom povolený a bobbiny visia v horizontálnej polohe.

Cena jednotlivých Bobbinov je 17,49 Eur, ale odporúčam si vybrať zo setov 3ks, ktoré vyjdú na 24,-Eur.

FOX Black Label Bobbin SET

by Peter Dubík