GARDNER RIGGA CVR

Prvou položkou na našom zozname je háčik. A nie hocijaký. Vývojový tím firmy Gardner Tackle pracoval niekoľko rokov na tvaru nového háčika a po úspešných testoch ho vydali pod menom Rigga CVR. Háčky sa vyznačujú dlhým ohnutým ramienkom a ohnutým očkom smerom dovnútra. Háčky majú dlhý hrot smerujúci k očku a majú teflónovú úpravu. Hlavnou výhodou tohto jedinečného tvaru háčikov je ich schopnosť otáčania sa v tlamke kapra. Asi najlepší háčik pre Ronnie Rig, German Rig, Line Aligner Rig s tým, že sa perfektne otáča aj bez rovnátka.

Cena: 6,24 Eur

STICKY BAITS THE KRILL

O tejto nástrahe ste už určite počuli. A nie náhodou. Vlajková loď Anglickej firmy Sticky Baits, The Krill je pre mnohých kaprárov Top nástrahou. Na rozdiel od iných výrobcov, Sticky Baits nemá v palete ultra širokú škálu návnad. V ponuke majú iba štyri druhy boiliesov a The Krill je ten, s ktorým táto firma začala a stále je to ich nosný produkt. Ak by ste chceli rozšíriť, poprípade začať, svoju zbierku Pop-Upov, siahnite po “The Krill”. Hnedé, biele, alebo ružové. Pop-up, alebo Wafters. 12 mm / 16 mm. Proste smradľavá Topka!

Cena: 8,80 Eur

PEEL&PULL STRIPPER TOOL

Sťahovanie návleku z pletenky zubami nie je tá najpríjemnejšia vec. Ak sa vám to už zunovalo, zadovážte si Stripper Tool od Gardneru, ktorý má na jednom konci sťahovač návleku a na druhom uťahovák uzlov. Táto malá pomôcka nesmie chýbať žiadnemu kaprárovi z výbavy. Jeho malý hák na uťahovanie má väčšiu hrúbku a tým nepoškodzuje návlek na pletenke, alebo fluorokarbón. Jedinou nevýhodou pre mňa je ich farba. Mohla by byť trocha krikľavejšia, aby som ju ľahšie našiel v taške.

Cena: 4,99 Eur


STARBAITS HARD BOILIES

Ak patríte k fanúšikom nástrah Starbaits, určite zbystrite pozornosť. Novinkou na tento rok je séria Hard Boilies v 200 gramovom vyhotovení a vo veľkostiach 20/24 mm. Ich zloženie je upravené pre dlhotrvajúce uvoľňovanie atraktorov. V predaji nájdete celú sériu Concept ako aj Probiotic. Mne viackrát fungoval systém vnadenia 20 mm boiliesom a chytania na 24 mm nástrahy, takže už nie je potrebné kupovať viac veľkostí boiliesov ak potrebujem iba niekoľko kusov ako nástrahu. Aj keď sú označované ako Hard Boilies, odporúčam ich na niekoľko dní nechať na vzduchu aby vytvrdli.

Cena: 7,43 Eur

KORDA INFUZA

Pri väčšine krátkych vychádzok nám stačí niekoľko Pop-Upov, alebo boiliesov. A prečo nevyskúšať ich zatraktívniť Dipom? Určite to pozná väčšina kaprárov, aké je to vyberať boilies z dipu prstami. Korda Infuzza je nádobka na prechovávanie a dipovanie hlavne Pop-Upov, ale môžeme v nich dipovať aj štandardné boiliesy. Nádobka má vnútornú vynerateľnú vložku s dierkami na odkvapkanie dipu z boiliesov. Ideálne na dlhodobé prechovávanie nástrah. Vyrába sa v dvoch veľkostiach. 

Cena: 6,97 Eur / 8,36 Eur

HAMMER TACKLE TAŠKY

Nie je taška ako taška. Niekedy je rozdiel väčší ako by sme si mysleli. Tašky od Hammer Tackle sú vodotesné EVA tašky pre kaprárov. Ak ich vyskúšate, nedáte na ne dopustiť. Teraz si môžete tašky nechať vonku aj na daždi a mať istotu, že vaše veci ostanú suché, aj napr. pri presune člnom. Sú vyrobené z pevného EVA materiálu, majú pevné veko s YKK zipom a dvoma pevnými popruhmi pre transport. Dostupné v dvoch veľkostiach v Camo prevedení. Zatiaľ dostupné iba priamo od výrobcu.

Cena: 29,90 Eur / 39,90 Eur