Presnejšie Korda Tackle Box Bundle Deal, čo je vlastne úložný box s prídavnými krabičkami a šikovným zásobníkom na Leadcore. Kúpiť sa dá Box aj zvlášť, takto je to ale výhodnejšie. Hlavne ak si ho objednáte z linku, ktorý dám nižšie. Cena Boxu sa pohybuje okolo 45 Eur, a Bundle Deal-u 70 Eur. Bundle Deal obsahuje Tackle Box, 3ks Accessory Box, jeden 9 Compartment mini box, jeden 16 Compartment mini box a Leader Safe Large.

Pomerne malá krabica je vyrobená z tmavého priehľadného odolného plastu so zeleným pogumovaným vekom s logom Korda. Vlastne logo Kordy sa vyníma aj na všetkých prídavných krabičkách, čo vzbudzuje naozaj luxusný dojem. Čo tu nenájdeme je zámok krabice. Box držia zatvorené magnety, ktoré nájdeme aj u dvoch menších krabiciach, čo je jednoduché a účinné. Trošku si treba zvykať na otváranie týchto krabíc, ale je to otázkou niekoľkých otvorení.Čo je na tomto boxe ale výnimočné? Je to malá krabica s veľkými možnosťami uloženia všetkého potrebného na prípravu montáží. Tento box bol navrhnutý primárne pre nové Korda komponenty, ktoré už na trh prichádzajú v hranatej forme, ako napr. háčiky Kamakura, pletenky Korda, alebo leadcore Kable. Takže miesto si tu nájdu perfektne. No zmestia sa do nej aj komponenty prevažne všetkých iných výrobcov.

Jeho rozmery sú naozaj minimalistické. 27×17,5×6,5 cm. K tomuto boxu Korda navrhla aj púzdro z rady Compac a to veľkosť Compac220, do ktorého presne zapadá, a do ktorého si môžeme uložiť svoje väčšie či početnejšie pomôcky, alebo materiál ako Fluorocarbon, Shockleader-y, Kutter, poprípade PVA materiály.

Spodný úložný diel ponúka tri veľké miesta na uloženie pomôcok, ktoré môžeme ešte rozdeliť na viac častí, prídavnými vyberateľnými prepážkami, ktoré majú viacero miest na umiestnenie. Každý si ich môže nastaviť podľa vlastného gusta. Miesto si tu nájdu nožnice, ihly, brúsky, ale aj väčšie veci ako kotúč Mouth Trap-u, alebo Boom-u. V tejto spodnej časti sa nachádzajú aj Bundle Deal krabičky. Jeden oválny zásobník Leadcore Safe, ktorý pojme 6 kusov oloveniek.

V boxe nájdeme ďalej tri malé krabičky Accessory Box, s praktickým úchopom, s dvoma priehradkami, ktoré môžeme zväčšiť vybratím predelovacej prepážky. Tieto krabičky sú vhodné na vačšie komponenty, napríklad na zmržťovacie hadičky, lead clip systémy, alebo pre flying beacklead olovká. Ďalej tu nájdeme ešte dve krabičky s rôznym rozložením.

Prvá je obojstranná so 16-imy priehradkami, tzv. 16 Compartment Box. Ideálna na uloženie háčikov, avšak magnety na rohoch krabičky môžu háčiky priťahovať, čo je niekedy nepraktické. Druhá krabička, 9 Compartment Box, je jednostranná, ale obsahuje vyberateľnú šesť miestnu priehradku, pod ktorou nájdeme ešte tri priehradky. Túto krabičku môžeme použiť napríklad na uloženie obratlíkov, alebo lead clip systémov.

Horná časť Tackle Box-u, čiže jeho dvere, ponúka množstvo miesta na uloženie menších vecí. 29 priehradok rôznej veľkosti. Miesto pre zarážky, obratlíky, krúžky, lead clip-y, krimpy, rôzne gumené drobnosti. Do najväčšej sa perfektne zmestí Korda Leadcore Chod safety system. A to nie je všetko. Nájdeme tu praktický úložný priestor pre 10 nadväzcov s magnetickým držiakom.

V balení sa nachádzajú samolepiace štítky na označovanie všetkého v boxe, aby sme nestratili orientáciu v materiáloch. Osobne som všetky svoje veci nosil v Trakker PVA Pouch-y a okrem PVA materiálov som všetko preložil do tohto boxu aj s rezervou. Zbytočné obaly od háčikov a ostatných drobností zaberali neskutočné miesto. Teraz sú vybalené, priehľadne uložené v priehradkách a vždy po ruke. Dole nájdete link na tento Bundle Deal za aktuálne 43,55 € po registrácii.

V každom prípade, kúpou tohto produktu dostanete kvalitný, asi najlepšie usporiadaný a prehľadný úložný systém na trhu, ktorý ponúka perfektnú kompaktnosť a rozšíriteľnosť s púzdrom Compact220 a ďalšími krabičkami z rady Compartment Box, menší Leader Safe a Tubing box.by Peter Dubík