Máme tu ďalší mesiac a naše ďalšie výbery a tipy na drobnosti, či pomôcky. Pre link kliknite na obrázky.

Háčky

Ak sa chceme sústrediť na úspešný lov kaprov, asi najdôležitejšou časťou našej montáže je práve háčik. Jeden z mojich obľúbených výrobcov Carp’R’Us, má v ponuke zaujímavé háčky s názvom Predator, ktoré prešli náročným testovaním na Európskych vodách. Háčky majú tvar Curv Shank s rovným očkom, predĺženým hrotom a masívnym hranatým vyhotovením. Vyrobené sú z Japonskej ocele s povrchovou úpravou ATS, ktorá zabezpečuje extrémnu ostrosť a maskovanie. Vhodné sú na viacero typov nadväzdcov, ako Blow-back Rig, Knotless Knot Rig,  German Rig a aj Ronnie Rig. Pozor, sú veľmi chytľavé!

Cena: 7,02 Eur 


 

Boilies

Ďalšia novinka od Karla Nikla s menom Salmon&Peach, ktorý je perfektnou kombináciou aróm Lososa a Broskyne. Boilies vytvorený z viacerých kvalitných rybích múčok vonia jednoducho fantasticky a určite nenechá žiadneho kapra ignorovať vaše lovné miesto. Mne už tento rok zabezpečil prvých dvoch pekných kapríkov. Vyrába sa vo viacerých veľkostiach a baleniach. Vhodné na krátke chytanie ako aj na dlhé kŕmne kampane. Na krátku rybačku určite odporúčam zaobstarať si Pop-Upky, ktoré svoju výraznú vôňu udržia počas viacerých dní vo vode (Počas našich rybačiek tieto popky dosť rýchlo do seba nasiakli vodu a strácali svoju schopnosť sa nadnášať). Takisto k nim existuje Esencia, ktorou si ich môžete zvýrazniť.

Cena: 7,41 Eur/Pop-Up; 11,73 Eur/1Kg boilies; 33,69 Eur/3Kg boilies


 

Iso Clip

Fanúšikom rybolovu s použitím Line Clipu je tu výrobok firmy Cygnet, ktorý je jedinečný tým, že ponúka okrem možnosti priklipovania vlasca aj slot na Betalight. Tri klipy v balení, ktoré sa ľahko pricvaknú na prúty nám pomôžu správne nastaviť swingre, či už pri blízkom chytaní s nízko položenými prútmi, tak ako aj na ďaleko s prútmi smerujúcimi k oblohe. Dostupné sú v dvoch veľkostiach 11mm a 13mm.

Cena: 7,80 Eur/3ks 


 

PVA

Perfektný výrobok, ktorý som si tak obľúbil, že mi nesmie chýbať z výbavy. Korda Solidz Pva Bag System používam vždy pri krátkych vychádzkach, alebo aj vtedy ak začínam dlhšiu vychádzku a výborne poslúži aj na zabahnených vodách. Je výborný na ďaleké nahadzovanie. Predáva sa v štyroch veľkostiach a balenie obsahuje aj malú skladaciu lopatku na plnenie. Osobne ich používam s mikro peletkami a method mixom, ale môžete si do nich dať aj červov, alebo aj tekuté dipy, ktoré nerozpúšťajú PVA. Na menšie vzdialenosti do nich skrývam iba háčik s nástrahou, na väčšie do nich balím aj olovko. Zatvára sa jednoducho zrolovaním naslinenými prstami.

Cena: 4,59 Eur


 

Nožnice

Pri viazaní montáží alebo uzlov, hlavne z pletenky, častokrát narážame na problém s ustrihnutím vlasca, keď nemáme kvalitné nožnice. Jednoduchá vec, ktorá nám vie zjednodušiť život, nesmie chýbať žiadnemu kaprárovi. Nožnice od Carp’R’Us sú ultra ostré, vytvorené na strihanie pleteniek, monofilov, fluorocarbónu, olovenky. Majú malé zúbky vďaka ktorým si jednoducho „nakrájate“ pletenky ako len chcete. Nožnice sa vyznačujú Titanovou povrchovou úpravou, gumenými rukoväťami, silnou pružinkou a zámkom.

Cena: 13,65 Eur


 

Olovká

Vývoj v kaprárine nezastaviteľne napreduje. Každú sezónu na nás čakajú novinky, vylepšené produkty. Pri výrobe nadväzdcov sa stretávame asi s najväčšou paletou produktov. Jedným z nich sú Camo Shotz, čo sú jednoduché olovené bročky na zaťaženie nadväzdcov, či už s popkou, alebo s boiliesom na zabezpečenie správneho natočenia háčka pri zábere. Vyrábajú sa v dvoch farbách (zelená, hnedá) a v štyroch hmotnostiach (0,4g; 0,9g; 1,2g; 1,6g). Na stojaté vody odporúčam 0,4-0,9 gramové a na rieky 0,9-1,6 gramové. Jednoducho sa aplikujú na nadväzdce a takisto ich je možné viac krát použiť.

Cena: 4,27 Eur


 

Indikátor

Kaprári, ktorí zavážajú svoje nástrahy sa už určite stretli s nepríjemnou situáciou, keď si cestou na vodu, alebo z nej, natočili svoje vlasce na vrtuľu. Samozrejme aj na zamedzenie tejto nepríjemnosti existuje pomôcka, ktorá sa volá Line Biter. Jednoduchý malý plaváčik s fluorescentnou farbou, reflexným pásikom a pružinovým klipom od firmy Carp’R’Us. Jednoducho sa nasadí na vlasec pred špičku prútu, nechá sa zošmyknúť až k hladine vody. Cez deň, ako aj v noci, za pomoci čelovky, si tak vieme zistiť, kam máme svoje vlasce nasmerované a vyhnúť sa im.

Cena: 10,55 Eur


by Peter Dubík