Korda je jednou z popredných UK značiek na kaprárskej scéne, na čele so známym Dannym Fairbrassom. Jeho produkty sú typické tým, že majú vynikajúcu kvalitu, a za všetkým sa skrýva niečo premyslené. Hlavnou atribútou ich systémov je ale predovšetkým ochrana kapra.


Korda Boom

Pravdepodobne žiadnemu kaprárovi netreba predstavovať fluorocarbón. Poznáme jeho prednosti dosť dobre. Má vysokú pevnosť, nízku prieťažnosť, lepšie sa potápa ako bežný silón a je skoro neviditeľný pod vodnou hladinou. Boom je ale trochu iný. Má zelenkastý nádych a hlavne, dá sa krimpnúť, čo je masívna výhoda pri zhotovovaní montáží z fluorocarbónu. Používa sa ako spojivo obratlíka a ďalšieho dielu montáže napr. pri Hinged Stiff Rig, Combi Rig, Ronnie Rig.

Korda MouthTrap

Mouthtrap je vlasec, ktorý keď chytíte do ruky, nebudete veriť že je to vlasec. Nedá sa prirovnať k ničomu, ak nie iba k drôtu. Je to neuveriteľne pevný materiál vytvorený na zhotovovanie Chod rigu, alebo Hinged Stiff rigu, ktorý sa viaže priamo na háčik. Aj keď je možné ho použiť aj na iné typy montáží jeho hlavnou prednosťou je pamäť, bez nutnosti naparovania. Udrží hociaký tvar, ktorý mu vytvoríte. Ideálny materiál pre Hinged Stiff rig v kombinácii s Boom-om.

Korda Kable

Nie každá olovenka je rovnaká. Niektoré sú tenké, ľahké, neohybné, tažko sa splice-nu alebo sú bez oloveného jadra. Kable je presný opak. Je hrubý, čo je podstatné pri chytaní na Chod Rig, keďže sa na ňom neposúvajú zarážky. Je jemný, čo napomáha kopírovať dno. Má dosť hmotnosti na úplné dosadnutie na dno. Ľahko sa splice-ne a udrží si svoju pevnosť bez nutnosti lepenia. A taktiež má kamuflážové prevedenie, ktoré lepšie splýva s dnom.


Korda Zig Line

Zig Rig už niekoľko rokov predstavuje alternatívu v chytaní kaprov v horúčavách. Niekedy sa stáva, že stretávam rybárov používať Fluorocarbón na tento účel, čo nie je asi najvhodnejší materiál. Pre tento účel firma Korda vyvinula špeciálny jemný, ľahký vlasec so zelenkastou farbou, ktorý je pevný priehľadný a naozaj sa vo vodnom stĺpci celkom narovná (pri použití PopUp-u, alebo peny). Disponuje malou prieťažnosťou a ľahko sa viaže. Použiteľný takisto aj pri chytaní na hladine.

Korda Heli Safe

Heli Safe je helikoptérový systém s možnosťou odpadávania olov. Systém sa dá pomocou podložky nastaviť aby olová nepúšťal ani pri silnom zdolávaní rýb. Jeho prednosťou je ale presne možnosť odpadnutia olov pri love na vodách s prekážkami, alebo silnou vegetáciou. Heli Safe sa perfektne používa v kombinácii s Leadcore Chod Safety systémom a s Kable. Pri chytaní trofejných kaprov si treba uvedomiť, že zle zhotovená montáž môže pri odtrhnutí kapra zabiť.

Korda Marker Elastic

Presnosť v kaprárine asi už netreba nikomu vysvetľovať. Marker Elastic je jemná, fluoro zelená gumička, ktorá sa používa na presné označovanie vzdialenosti lovného miesta a to na kmeňovom vlasci. Vačšinou pri chytaní nahadzovaním. Je to pomôcka, ktorá slúži na presné, opätovné zaklipovanie vlasca na určitú žiadanú vzdialenosť. Jednoducho sa naviaže použitím Double Overhand Knot-u. Takisto sa ľahko uvoľnuje z vlasca.