Dnes sme si vzali na otestovanie pomerne nový model kaprárskych prútov od popredného Anglického výrobcu firmy Trakker. Do hľadáčika sa nám dostal model Defy v dĺžke 3m (10ft), konkrétne 3lbs verzia. Tento model nás príjemne prekvapil na prvý pohlad pekným prevedením. Vyzdvihnúť musíme prácu s blankom Toray, ktorý má matný efekt.

Minimalistická rúčka, ktorá má šikovné prevedenie a radí sa medzi tzv. delené rúčky. Zaujímavou je ale jej dĺžka, ktorá je prispôsobená na praktickú manipuláciu pri zdolávaní ryby z člnu. Jej menšia dĺžka však nezabraňuje k pomerne ďalekým náhozom. Pri testovaní s 90g olovom sme atakovali hranicu 110m, čo je pri 3m variante naozaj slušné! Sedlo navijáku FUJI rady DPS skutočne sedí pre pomerne širokú škálu navijakov, takže sa nemusíte obávať, že práve váš navijak nebude sedieť.Výrobca osadil očká zo zirkónu, čím docielime nižšie trenie vlasca pri nahadzovaní, čo potvrdzuje vyššie spomenutá dĺžka náhozov. Pri 3,5lbs verzii, ktorá je značne tuhšia od svojho 3lbs brata, bolo použité 50mm navádzacie očko, čím naozaj dostaneš z prútu maximum pri “long-range” rybačke. Zdolávanie na tento prút sme si velmi užili, bolo príjemné. Rybár vie krásne manipulovať s rybou a bez ťažkostí vie určiť trasu jej zdolávania. Obstarávacia cena tohto kúsku je 174,08 Eur, pri 3,5lbs si priplatíš zopár niklákov- konkrétne 179,96 Eur.

VÝHODY: – kompaktnosť – Štýlový dizajn – Akcia od polovice prútu k jeho špičke – Možnosť ďalekých náhodov – Zirkónové očká s nižším trením – Vyrobené z Japonského Toray uhlíkového vlákna

NEVÝHODY: – Vyššia obstarávacia cena – Kratšia rúčka (ťažší prechod z 12ft verzie) – Nižšia trieda sedla navijáku

 

 

 

by David Hudec – Team Trakker