Firma Solar tackle prišla tento rok s veľkými novinkami a myslím, že to bol veľmi dobrý krok. Doteraz sme boli zvyknutí na špičkové nerezové produkty a kŕmenie, no spoločnosť sa rozhodla rásť a to veľkolepo, čo musím potvrdiť. Maximálne prepracovaná a funkčná batožina je veľkým bonusom a aj keď je konkurencia obrovská, solar to zvládol urobiť lepšie. Špičkové materiály a naozaj pekné prevedenie, čo iné sme mohli čakať, keď sa na vývoji podieľal sám veľký inovátor Martin Locke. Poďme si teda batožinu rozobrať podrobnejšie.

Solar SP barrow ruckbag

Maximálne univerzálny kus batožiny, ktorého rozmery sú 60x54x23, keď som si ho pozeral v katalógu, bol som síce trošku v rozpakoch, že je menší ako moja taška, no len čo som ho naplnil, zistil som, že obavy boli zbytočné. Vynikajúco rozvrhnuté bočné kapsy a dva tvrdené vnútorné organizéry (mimochodom skvelý nápad), pretože všetko má svoje pevné miesto a neprevaľuje sa pri transporte hore dole. Či už ho využijete ako barrow bag, ruksak alebo klasickú veľkú tašku, vždy plní funkciu na sto percent, popruhy na chrbát sú veľmi rýchlo odnímateľné a pohodlné,  madlá na oboch koncoch uľahčujú nakladanie a vykladanie z auta, tvrdená EVA základňa,vysokonosnostné spony a pracky, vodotesný pu matreriál a priehľadné vodotesné kapsy na doklady sú samozrejmosťou. K ruckbagu dostať aj sadu puzdier rôznych veľkostí na doplnky, ktoré perfektne pasujú!

Solar SP coolbag

Chladiace tašky sú veľmi podstatným kusom batožiny, či ich už používate na potraviny ako aj na kŕmenie. Tieto veci sa však dosť bijú a spoločnosť solar to vyriešila skvelo s odnímateľným a veľmi dobre udržiavateľným vnútrom. Vyrába sa v dvoch veľkostiach a prirodzene je vodotesná s tvrdenou EVA základňou, popruhom cez rameno, madlom do ruky a vysokonostnostnými sponami. Izolačná vrstva je  robustná a preto dokáže udržať potraviny dlho čerstvé.

Solar SP 3+2 rod sleeve

Púzdro na prúty od Solaru poskytuje všetko, aby som ich držal v bezpečí, pojme tri udice vo svojom vnútri a dve sa dajú pripevniť z vonku na bokoch, výborné pre spodové a markrové prúty. Celá rada je vyrobená veľmi kvalitne a precízne. Prúty majú dostatok voľnosti a zároveň silným polstrovaním a deliacimi časťami sú chránené. Žiadne tesnanie nehrozí, pretože priestor je naozaj veľkorysý, ani 50mm očká a big pitt navijáky nerobia problém. Ďalším bonusom je, že má vrecko na odloženie vidličiek, a tak nemusím nosiť žiadne iné puzdro vyhradené na ne. Popruh do ruky a pás cez rameno sú pohodlné a uľahčujú komfortný transport. Čo by som ešte vyzdvihol, vďaka vnútorným páskam, viem zbaliť prúty kompletne pripravené na nahodenie a nestrácam pri krátkych vychádzkach čas prípravou a viazaním, aké praktické.

Solar SP rapid unhooking mat

Jedna z dvojice podložiek od solaru, je ľahká, skladná a pritom pre kapra maximálne bezpečná. Spočiatku som bol trochu skeptický, pretože mám radšej iné druhy podložiek, no pri prvej skúške obstála výborne. Je naozaj kvalitne vyrobená a veľmi skladná, no zároveň udrží kapra na mieste bez možnosti vyskočenia, kým si nachystáte fotoaparát. Rozbalíte a zbalíte ju za pár sekúnd a zaberá málo miesta. Vnútorná vložka je veľkoryso hrubá a makká a vychytávka v podobe zakolíkovania podložky na mieste je skvelá. Kolíky sú súčasťou balenia v malom postrannom vrecku transportnej tašky. Chlapci v solare naozaj myslia na všetko!

Solar SP weight/retainer sling

Sak od solaru je vytvorený tak, ako všetky ostatné produkty v najvyššom štandarde kvality, priorita je bezpečnosť ryby a tu sa nemusíte obávať, vnútorný povrch je veľmi jemný a príjemný pre kapra. Plaváky sú po celej dĺžke tyčí a taktiež majú na oboch koncoch reflexné prvky, pre lepšiu orientáciu v noci. Vybavený je nadštandardne silnou a dlhou  šnúrkou, vidieť, že je koncipovaný na naozaj najvačšie kapre, aké je možné uloviť.

Ešte by som pri celej produktovej rade vyzdvihol pár detailov. Prvou sú veľmi pekne spracované šnúrky, respektíve držiaky zipsov s žlto-čiernym logom solar. Je to veľmi dobrá vychytávka , pretože presne viete, kde sú a je to nielen pekné, ale aj praktické. Ďalšou je už síce spomínaný, no veľmi kvalitný PU materiál, ktorý sa nekrčí, je pevný, vodotesný a odolný. Popruhy na plece sú vyplnené 3D DuraCore tkaninou a tým pádom sú makké a pohodlné. A poslednou je naozaj podarený dizajn, tam niet čo dodať a musíte uznať, kaprárina je tak trochu aj o štýle.

Produkty Solar si môžete kúpiť tu: https://www.nikl.cz/v88-solar.php

Originálny článok si môžete prečítať tu: https://jakubtrimay.wordpress.com/2018/07/31/256/