Nerušený pokoj od komárov.


Každý rok už od jara, ale prevažne v lete, k nám na brehoch pribúdajú spoločníci menom komáre. Nepoznám nikoho kto by mal rád ich spoločnosť, hlavne nie v bivakoch. Väčšina z nás si zapaluje v momente dymové špiráliky a obkladá sa nimi. Ale existuje aj lepšie a účinnejšie riešenie?

Áno! Thermacell už poznáme niekoľko rokov vo forme malých účinných repelentov na vankúšiky s malými plynovými kartušami a s možnosťou nosenia aj na opasku. Aj keď ich účinnosť je vynikajúca, jeho jedinou nevýhodou sú práve malé plynové náplne, ktoré majú 12 hodinovú životnosť.

Ak však potrebujeme niečo s dlhšou dobou prevádzky, máme na výber kempingový odpuzovač Thermacell, na štandardné skrutkovacie plynové kartuše. S väčšou 450 gramovou kartušou vydrží horieť 360 hodín, samozrejme je potrebné každé štyri hodiny vymeniť vankúšiky.
Odpudzovač pozostáva z malého, šikovne navrhnutého výhrevného telesa, ktoré sa jednoducho naskrutkuje na plynovú kartušu. Na boku má plynový regulátor so značkami On-Off . Na ďalšej strane nájdeme tlačidlo piezzo zapaľovača, ktorým zapaľujeme naozaj minimálny ohník pod hornou výhrevnou platničkou, na ktorý sa zasúva vankúšik s látkou odpudzujúcou komáre.

Pod platničkou nad tlačidlom zapaľovania sa nachádza malá dierka s ochrannou mriežkou, kde plamienok dostáva kyslík, takže je potrebné dávať si pozor aby sa náhodou tento otvor neupchal. V balení dostaneme okrem návodu aj tri vankúšiky a praktický textilný obal na prístroj. Náhradné repelentné vankúšiky si samozrejme môžeme taktiež zakúpiť.

Moja rada: Ak sa chystáte na rybačku (napr. s deťmi) a nemáte radi spoločnosť komárov, neváhajte a zakúpte si tento výrobok. Je to proste perfektná pomôcka pre rybárov. A hlavne, hneď si aj dokúpte náhradné vankúšiky, keďže priložené tri stačia iba na 12 hodín. V krabici s náhradnými je 12 ks vankúšov, ktoré vám poskytnú nerušený pokoj od komárov na 48 hodín.


Thermacell vám vytvorí ochrannú „bublinu“ s priemerom 4,5 metra.