Toto bude asi najkratší opis montáže, keďže sa jedná o kombináciu dvoch dobre známych systémov, Ronnie Rig-u a Chod Rig-u. V skratke „Roddie“. Výhodou tohto systému je, takisto ako u Chod Rigu, že sa hodí do viacerých podmienok. Či už sa jedná o zabahnené dno, alebo dno plné rastlín, táto montáž funguje lepšie ako tie ostatné. Samozrejme nesmieme zabudnúť pred nahodením aplikovať na háčik PVA nugett, aby sa háčik pri potápaní nezachytil o vodnú rastlinu alebo potopený konár.

V kocke, Roddie je štandardný Ronnie Rig, ktorý sa montuje na leadcore, alebo na vlasec „naked“, presne tak ako Chod rig. Primárne s Pop-Up nástrahou, ktorej výška nad dnom závisí na veľkosti zvoleného háčika a obratlíka. Skvelá rotácia háčika s nástrahou niekoľko centimetrov nad dnom zaručuje aj v tomto prípade úžasné zasekávacie schopnosti tejto montáže. A tak isto, výborne sa hodí na extrémne nahadzovanie.Možno táto montáž budí dojem surovosti, ale je naozaj efektívna. Tak ako aj v prípade Chod Rig-u a Ronnie Rig-u, aj tento rig je skvelý na rýchle, krátkodobé chytanie v podmienkach s rozličnou štruktúrou dna a takisto na jarné a neskoré jesenné chytanie s PVA sáčkami aj na zabahnených vodách. Pri chytaní na bahne si ale zarážky a aj montáž treba oddialiť od olova, aby sa neponorili do hlbokého bahna. Vhodné je si k nemu vybrať ohybný Leadcore, ktorý dobre kopíruje dno, prípadne použiť Leadcore, ktoré nemá olovené jadro tzv. Unleaded Leader (Link nižšie).

Ako sa vraví, „v jednoduchosti je sila“. V tomto prípade to možno až tak jednoducho nevyzerá, ale ak si zoberieme, že všetky súčasti montáže si vieme zaobstarať a nemusíme viazať ani jeden uzol, je to jednoduché aj pre začiatočníka. Taktiež sa nemusíme obávať o zamotanie montáže pri nahadzovaní, iba nahodiť a čakať. Tak prečo nie?by Peter Dubík